Díru v rozpočtu karlovarského festivalu zalepí po odchodu ČEZu Sokolovská uhelná

Karlovarský filmový festival bude letos nově sponzorovat těžební firma Sokolovská uhelná. Zčásti tak nahradí výpadek peněz od generálního partnera, kterým byl polostátní ČEZ. Na dotaz Radiožurnálu to potvrdil spolumajitel dolů František Štěpánek.

Původní zpráva Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Sokolovská bude jedním ze subjektů, který pomůže. My to vysloveně vnímáme jako jednorázovou pomoc v letošním roce vzhledem k tomu, že nemají dost času na to, aby dali dohromady peníze, které vypadly,“ sdělil Štěpánek.  

Proč ČEZ stopl milionový sponzoring filmovému festivalu ve Varech: opravdu šetří, nebo plní přání Zemana?

Číst článek

Prezident festivalu Jiří Bartoška nechtěl dohodu komentovat s tím, že všechny partnery sdělí až na tiskové konferenci v druhé polovině dubna.

ČEZ byl generálním sponzorem karlovarského filmového festivalu šestnáct let. V březnu však náhle oznámil, že musí šetřit. Organizátoři tak čtyři měsíce před začátkem akce přišli téměř o 20 milionů korun, což činí asi pětinu rozpočtu.

Pochybnosti okolo ukončení sponzoringu vyvolalo především jeho načasování. ČEZ s touto informací přišel zhruba týden poté, co při předávání Českých lvů filmaři kritizovali prezidenta Miloše Zemana. Generální ředitel společnosti Daniel Beneš odmítl celou věc komentovat a pouze dodal, že nevnímá souvislost mezi zastavením finanční podpory festivalu a filmařskou kritikou hlavy státu.   

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme