Řidiči si od ledna v Karlových Varech připlatí za vjezd do lázeňské zóny. ‚Nezbytný krok,‘ zní z radnice

Karlovy Vary zvýší od ledna poplatky za vjezd do lázeňské zóny z padesáti na 100 korun. Cílem je omezit vjezd aut do míst, která by se v příštím roce mohla dostat na seznam chráněných památek UNESCO. Město, které s dalšími deseti lázeňskými městy Evropy usiluje o zápis na prestižní seznam, ale chystá i další opatření, řekl náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled z 11. patra hotelu Thermal na lázeňskou část Karlových Varů v údolí řeky Teplé.

Lázeňská část Karlových Varů v údolí řeky Teplé. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Hlavní a vlastně jediný důvod je, aby ten poplatek dostal zase funkci regulační. Dnes už 50 korun nebylo pro lidi překážkou, aby si kdo chtěl, kam chtěl zajel do lázeňském zóny. Proto jsme sáhli k tomuto, možná nepopulárnímu, ale nezbytnému kroku,“ uvedl Trtek.

Krajská města omezení vjezdu aut do center neplánují, chybí infrastruktura i parkovací místa

Číst článek

Ačkoli vjezd do lázeňské zóny je omezený poplatkem a do některých jeho částí je vjezd až na výjimky zcela zakázán, v centru, které má být klidným místem, je neustále plno aut. Navíc nemají kde zaparkovat, protože v lázeňském centru je naprostá většina míst rezervovaných.

Kromě zdražení poplatku za vjezd do lázeňské zóny chce město na počátku roku instalovat i fyzické zábrany. Vysouvací sloupky na Zámeckém vrchu by měly zabránit vjezdu aut s výjimkou zásobování hotelů a záchranářů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme