V Karlových Varech zasahovali hasiči a policie. Při výkopech našli šrot, který vypadal jako munice

Hasiči a policie v pondělí zasahovali v rozlehlém areálu krajského úřadu v Karlových Varech, kde bylo podezření na nález munice. Jak se ale později ukázalo, šlo o starý šrot připomínající munici. Policie preventivně evakuovala blízkou budovu krajské záchranné služby, pracovníci už se vrátili, řekla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Karlovy Vary (Aktualizováno: 18:46 26. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Zdroj: hasiči Praha

„Policejní pyrotechnik po příjezdu vyhodnotil, že se nejedná o munici, ale zřejmě o zkorodované potrubí, které připomínalo munici. Pyrotechnik předmět zajistil a odvezl ho k likvidaci,“ řekla Valtová.

Podezřelý předmět nalezli odpoledne pracovníci při výkopových pracích u skladů Hasičského záchranné sboru. Policisté vyklidili okolí místa nálezu a vyčkávali na zásah pyrotechniků. Areál krajského úřadu leží na pozemcích, na nichž byla dříve kasárna. Protože areál leží mimo obytné území, nebylo třeba zastavovat dopravu nebo evakuovat obytné domy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme