Karlovy Vary dostaly pokutu přes 700 tisíc. Loterijními vyhláškami porušily soutěžní pravidla

Karlovy Vary porušily soutěžní pravidla svými loterijními vyhláškami. Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže dostalo město pokutu 734 tisíc korun. Rozhodnutí zatím není pravomocné a může být proti němu podán rozklad. Město této možnosti využije. Loterijní vyhlášky jsou z let 2013 a 2015 a stanovily místa a čas, ve kterém mohou být provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvíce se v Česku sázelo stejně jako v minulých letech na automaty. Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Město povolilo provozování sázkových her a loterií jen na místech uvedených v příloze vyhlášek. Podle antimonopolního úřadu výběr těchto míst neprovedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií.

„Město Karlovy Vary tak v období od 1. července 2013 až do současnosti bez objektivně ospravedlnitelných důvodů narušilo na svém území hospodářskou soutěž na trhu provozování sázkových her, loterií," uvedl předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj.

Za hazardem jenom s občanským průkazem. Provozovatelé heren budou kontrolovat totožnost

Číst článek

Postupem města podle něj byli zvýhodněni soutěžitelé, kteří mohou na povolených adresních místech nadále provozovat sázkové hry.

Se stanoviskem úřadu se město neztotožňuje. Výběr 35 míst, kde se mohou provozovat herny, tehdy město dojednalo se zástupci Unie herního průmyslu, která dodává do heren automaty.

„Připravujeme podání rozkladu proti rozhodnutí. To má odkladný účinek i na zaplacení pokuty," karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA).

Za obdobné provinění už dostalo pokutu i město Bílina, konkrétně 245 000 korun. Vyhláškami měst a obcí se úřad zabývá od konce roku 2012, kdy v této oblasti dostal novou kompetenci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme