Vildumetzová oznámila, že je těhotná a skončí v čele Karlovarského kraje. Poslankyní zůstane

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) se do konce roku vzdá funkce hejtmanky Karlovarského kraje. Důvodem je její těhotenství, jak uvedla na svém facebookovém profilu. Podle serveru Deník.cz se politička vzdá i vedení Asociace krajů a zůstane pouze poslankyní.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Mračková Vildumetzová | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Rozhodla jsem se, že nejpozději do konce roku předám funkci hejtmanky. V čele našeho kraje musí stát někdo, kdo se mu může věnovat 24 hodin denně,“ oznámila hejtmanka na sociálních sítích.

Vildumetzová se pozice hejtmanky chtěla vzdát už loni v únoru, protože po volbách do sněmovny se stala poslankyní. Širší vedení hnutí ANO totiž vyzvalo po sněmovních volbách v roce 2017 své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, aby si vybrali jednu z funkcí. Později si to Mračková Vildumetzová rozmyslela, hlavně proto, že byla 11 hlasy zvolena předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, což označila za pozici významnou a prestižní.

Karlovarský Thermal má řídit Vladimír Novák. Jeho úkolem bude oprava hotelu i bazénu

Číst článek

Nového hejtmana Karlovarského kraje budou zastupitelé podle informací Deníku.cz volit na mimořádném zastupitelstvu 11. listopadu. Hejtmanem by se mohl stát buď krajský náměstek Petr Kubis (ANO), není ale vyloučena ani nominace krajského náměstka Martina Hurajčíka (ANO), píše server.

„Práce pro kraj se nevzdávám, v krajské radě bych ráda zůstala. Úkolů zůstává hodně, chtěla bych třeba dokončit zahájení obnovy Císařských lázní a sestavit zodpovědný krajský rozpočet na rok 2020. To je jen ale zlomek toho, co jsme rozpracovali. Proto, pokud budu moci, chci pomoci. Přednost ale nyní má moje rodina,“ sdělila webu Mračková Vildumetzová, která je hejtmankou od roku 2016. Za Jana Mračka se provdala loni v srpnu.

Mračková Vildumetzová není první hejtmankou, která ve vyšším věku čeká dítě (46 let pozn. red.). Letos v březnu se tehdy osmačtyřicetileté středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO) narodila dcera Ema. Pokorná Jermanová se funkce v čele kraje nevzdala, do práce se vrátila zhruba po šestinedělí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme