Hejtmanem Karlovarského kraje bude Petr Kubis. Mračková Vildumetzová odchází kvůli těhotenství

Zastupitelé Karlovarského kraje v pondělí zvolili novým hejtmanem Petra Kubise z Hnutí ANO. Ve funkci nahradí stranickou kolegyni Janu Mračkovou Vildumetzovou, která odstupuje kvůli těhotenství. Krajskou zastupitelkou, neuvolněnou radní a poslankyní zůstane. Zároveň ale skončí jako šéfka Asociace krajů. Petr Kubis se funkce hejtmana ujme prvního ledna 2020.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zvolený primátor Karlovarského kraje Petr Kubis

Nově zvolený primátor Karlovarského kraje Petr Kubis | Zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary

Novým hejtmanem se Petr Kubis (ANO), který dosud působil jako náměstek pro sociální věci a bezpečnost, stane 1. ledna. „Moje politická zkušenost je malá, ale beru to jako zaměstnání a tak k tomu přistupuji,“ řekl pro Český rozhlas Karlovy Vary.

Pro výměnu na post hejtmana hlasovalo 39 ze 43 přítomných zastupitelů.

Vildumetzová oznámila, že je těhotná a skončí v čele Karlovarského kraje. Poslankyní zůstane

Číst článek

Svůj odchod z postu hejtmanky Jana Mračková Vildumetzová (ANO) ohlásila s předstihem. Než pozici opustí, chce ale odcházející hejtmanka dokončit několik projektů. „Ráda bych ještě dotáhla zodpovědný rozpočet a revitalizaci objektu Císařských lázní,“ vysvětlila.

„Také se musím poprat s funkcí šéfky Asociace krajů, kterou bych také ráda předala svému nástupci. O tom se bude rozhodovat 10. prosince v Královéhradeckém kraji, kde máme společné jednání hejtmanů,“ dodala.

Vlastník Císařských Lázní Karlovarský kraj připravuje rekonstrukci historického objektu od roku 2008. Zastupitelé také v pondělí schválili navýšení příspěvku na jejich opravu. Stavební práce mají začít na konci roku a trvat by měly čtyři roky.

Andrea Strohmaierová, zdt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme