Nádrž na termální vodu dorazila do centra Karlových Varů. Oprava Vřídelní kolonády začíná

Do centra Karlových Varů dorazil ze Sokolova mimořádný náklad, v podobě nové nádrže na vřídelní vodu. Technici provedli její základní usazení na betonový podstavec. Díky nové nádrži může začít další etapa rekonstrukce staticky poškozené Vřídelní kolonády, informuje Český rozhlas Karlovy Vary.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádrž na termální vodu u Vřídelní kolonády | Foto: Zdeněk Trnka

Nádrž na 40 tisíc litrů termální vody je z nerezu. Jedině tento materiál zajistí v nádrži minimální usazování minerálů, to je pro její provoz klíčové. Nová nádrž má úctyhodné rozměry. Je téměř 8 metrů dlouhá, 4 metry široká a dva metry vysoká. Vyrobila ji sokolovská firma.

Přehrát

00:00 / 00:00

S aktuální informací nás seznámil redaktor Zdeněk Trnka. Poslechněte si záznam vysílání

Na místo dorazila po předem naplánované trase na nákladním automobilu. Její základní usazení provedli pracovníci Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád ještě v noci. V následujících dnech nádrž napojí na podzemí rozvody termální vody.

Vřídelní kolonáda bude stát v Karlových Varech dalších 20 let. Rozhodlo o tom zastupitelstvo

Číst článek

Výjimečné zařízení je postaveno tak, aby vydrželo agresivní prostředí horkých pramenů. Důležité je hlavně proto, že díky nádrži bude stoprocentně zajištěna dodávka vřídelní vody do lázeňských domů i v průběhu plánované rekonstrukce Vřídelní kolonády. Její část je v havarijním stavu a statika objektu se rychle zhoršuje.

V případě podzemní havárie bude nová nádrž sloužit v podstatě jako bezpečnostní záloha. Na první etapu stavebních prací vedení města vyčlenilo více než 20 milionů korun.

Současné umístění akumulační nádrže přímo na ulici je pouze dočasné. Po skončení rekonstrukce kolonády ji technici přesunou do podzemí, do technologického zázemí jímání léčivých pramenů.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme