Karlovy Vary opět patří filmu

Karlovy Vary žijí Mezinárodním filmovým festivalem. Jeho 36. ročník bude letos trvat 10 dní a během nich přijede do západočeských lázní několik desítek tisíc lidí. Řada z nich se na filmový festival vrací už několikrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas 1 - Radiožurnál oslovil jednu z pravidelných návštěvnic karlovarského filmového festivalu. Jak zdůraznila, nejvíce se těší na dokumentární filmy. Oceňuje, že pořadatelé zařazují více repríz a doufá, že tento ročník bude ještě lepší, než-li minulé.

Akci zahájila tradiční kočárová jízda lázeňským centrem a večer světová premiéra filmu americké režisérky maďarského původu Évy Gardosové Americká rapsodie ve Velkém kině hotelu Thermal. Projekce se zúčastnila i představitelka hlavní role Nastassja Kinski.

Stejně jako loni festival nabídne filmovým fanouškům během deseti dnů maratón stovek projekcí 260 filmových titulů ze dvaačtyřiceti zemí. V hlavní soutěži bude uvedeno 17 snímků. Domácí kinematografii bude mezi nimi reprezentovat Anděl Exit Vladimíra Michálka. Účast na prestižní přehlídce přislíbili například Michael Caine, Ben Kingsley, Julian Sands či Colin Firth, známý z Formanova Valmonta.

Dění na karlovarském svátku kinematografie můžete sledovat v naší rubrice Filmžunál.

Milan Kopp, Jana Ulbrychová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme