Karlovy Vary zvolily primátora, ČSSD a ODS se nelíbí hlasování

Novým primátorem Karlových Varů se stal devětatřicetiletý Petr Kulhánek z Karlovarské občanské Alternativy. Zvolila ho těsná většina dvaceti hlasů. Ustavující zasedání karlovarského městského zastupitelstva ale provázely obstrukce opozice z ČSSD a ODS, které se nelíbil způsob hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary

Většinová koalice totiž rozhodla o tom, že nového primátora zvolí společně s radou bez možnosti hlasovat tajně. Podle Petra Kulhánka ale není co zpochybňovat. „Samozřejmě jsme na tyto obstruktivní kroky čekali.Nenechali jsme se vyvést z míry, volba byla naprosto v pořádku i po konzultaci s právním oddělením magistrátu, takže já nemám jakoukoliv pochybnost,“ je přesvědčen novopečený primátor.


Způsob volby nového primátora a rady města chtějí zpochybnit právě zástupci sociální demokracie. Bývalý náměstek primátora Tomáš Hybner tvrdí, že volby v pořádku nebyly. „Poradíme se s právníky. Do týdne bychom mohli zpracovat stanovisko, zda-li tento způsob byl v pořádku, které odešleme na ministerstvo vnitra,“ říká Hybner.

Koalice K20 dnes při ustavujícím zasedání zastupitelstva Karlovy Vary čelila řadě verbálních osobních útoků. Ihned po svém zvolení nová Rada města pozastavila některá rozhodnutí odstupujícího vedení.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme