Kárný senát rozhodne o státním zástupci z kauzy Kořistka

Olomoučtí soudci dnes projednají kárnou žalobu na státního zástupce z kauzy Kořistka. Ostravský žalobce Martin Fraš odmítl zrušit obvinění poradce šéfa ODS Marka Dalíka a lobbisty Jana Večerka. Oba muži měli údajně uplácet unionistického poslance Zdeňka Kořistku. Martina Fraše poslala před kárný senát jeho nadřízená Zlatuše Andělová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Andělová Frašovi vyčítá, že vyjel za pražskými policisty, aniž jí o tom řekl, a navíc si na to vzal dovolenou. Souhlasil také s prolomením bankovního tajemství u účtů předsedy ODS Mirka Topolánka. Detektivům dal také souhlas, aby Marka Dalíka a Jana Večerka zadrželi.

Státní zástupce Martin Fraš s kritikou svých šéfů nesouhlasí. "Já jsem svůj právní názor nezměnil; já si stále myslím, že v době, kdy byli zadrženi, byly u nich dány důvody vazby."

Martina Fraše z dozorování kauzy Kořistka jeho nadřízení nakonec odvolali a stíhání obou mužů zrušili. Policisté pak znovu shromáždili důkazy a předali spis ostravskému státnímu zástupci Josefu Bláhovi. Ten má o dalším vývoji celé kauzy rozhodnout v nejbližších dnech.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme