Karolína Peake by měla oznámit jméno své nové strany

Vicepremiérka Karolína Peake by dnes měla oznámit jméno své nové politické strany. Do ní přejde poslanecká platforma oddělená z Věcí veřejných. Hned následně začne subjekt sbírat podpisy pro svou registraci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Peake | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

To může trvat několik týdnů. Proto chce Peake podepsat koaliční smlouvu nadvakrát. Napřed se členy poslanecké platformy, a po registraci strany i s ní.

„Považovala bych za vhodné, abychom koaliční smlouvu podepsali v nejbližších dnech se zástupci nezávislých poslanců nyní sdružených pouze v platformě tak, abychom měli jasně daný formální dokument, o který se tato vláda opírá,“ vysvětlila.

Vicepremiérka svým odchodem z Věcí veřejných nastartovala rozpad vládní koalice. K Peake se přidalo sedm poslanců zvolených za VV, při pátečním hlasování o důvěře ve sněmovně pak kabinet získal hlasy 105 ze 198 přítomných zákonodárců. Původně se opíral o pohodlnou většinu 118 hlasů.

Martin Drtina, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme