Karty z potoka patří podle policie asi 60 pacientům

Bruntálští kriminalisté už znají jména všech pacientů, jejichž zdravotnické karty byly objeveny v dětřichovickém potoce. Celkem jde o zhruba šedesát lidí, někteří už ale zemřely. Všechny měl na starosti jediný lékař.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V potoce v Dětřichovicích se znovu objevily zdravotní karty s citlivými údaji | Foto: Jana Jeckelová

Policie již lékaře, jehož jméno bylo na razítkách zdravotních karet, vyslechla. Osmdesátiletý muž kriminalistům potvrdil, že pacienty z nalezených karet skutečně vedl, ordinaci však již před časem předal kolegovi. Zatím stále není jasné, jak se karty do potoka dostaly.

„Zatím jsme nezjistili, že by v tom figuroval nějaký jiný doktor. Případ prozatím šetříme jako podezření ze spáchání trestného činu, ale není vyloučeno, že jej podle výsledků šetření překvalifikujeme například na přestupek,“ uvedla Pavla Tušková z bruntálské policie.

Kriminalisté už všechny dokumenty vysušili a zkompletovali jmenný seznam pacientů na kartách. Někteří z nich již nežijí, ostatní bude policie postupně kontaktovat a zjišťovat, zda v souvislosti s případem utrpěli nějakou újmu. Podle toho pak budou celou záležitost dále posuzovat.

Jana Jeckelová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme