Karvinou pochodovaly pod dohledem policie desítky radikálů

Karvinou dnes pochodovali pravicoví radikálové. Oficiálně protestovali proti odtržení Kosova od Srbska. Povolená demonstrace se za asistence policie obešla bez problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci krajní pravice | Zdroj: ČTK

Na Masarykově náměstí se sešlo asi 60 nacionalistů, jak si účastníci pochodu sami říkají. Důvod demonstrace objasnil organizátor akce Roman Fojtík z Ostravy:

"Chceme upozornit na to, že mladí lidé v České republice se dokáží sejít a vyjádřit svůj nesouhlas s uznáním samostatného Kosova českou vládou," uvedl Fojtík.

Mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová tvrdí, že demonstrace pravicových radikálů se nedala zakázat. "Svolavatel byl fyzická osoba, řádně ohlásil, sešel se s námi, sešel se s policií a všechno, co slíbil, dodržel," řekla mluvčí.

Zasahovat nemuseli ani policisté, kterých na akci dohlíželo 130. "Hodnotím to dobře z bezpečnostního hlediska," potvrdil okresní ředitel policie na Karvinsku Martin Hrinko. Jen na závěr pochodu extremisté spálili vlajku Evropské unie.

Poslední setkání pravicových radikálů přerostlo v ostré pouliční boje. V Litvínově se minulou sobotu stovky příznivců Dělnické strany pokusily proniknout na romské sídliště Janov, policisté je museli zastavit pomocí těžké techniky, koní, slzného plynu a dělbuchů. Tříhodinový střet si vyžádal řadu zraněných.

Artur Kubica, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme