Kasal na květnovém sjezdu navrhne odvolání vedení KDU-ČSL

Květnový sjezd KDU-ČSL bude pravděpodobně volební. Předseda lidovců Jan Kasal oznámil, že sám delegátům navrhne odvolání všech nynějších vedoucích funkcionářů. To znamená předsednictva, celostátního výboru a celostátní konference.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Tím se sjezd podle Kasala dostane do situace, kdy bude volit znovu stranické orgány. Kasal věří, že tento jeho krok pomůže zklidnit situaci ve straně a zamezí dohadům, že on nebo současné vedení brání změnám. On sám prý bude usilovat o to, aby se do předsednictva dostali zástupci z regionů, jeden člověk z klubu senátorů KDU-ČSL a také někdo z podnikatelské sféry. Na sjezdu, který se má konat na konci května, se kromě Kasala chce o funkci předsedy ucházet i Cyril Svoboda.

Jan Kasal je přesvědčený, že má sice z Českých Budějovic silný čtyřletý mandát, avšak nové volby projasní situaci. Věří, že on sám uspěje. Označil se schopného zabezpečit, aby se KDU-ČSL opět stala klidnou silou a vytvářela, jak řekl, alternativní program socialistickému programu ODS.

Místopředseda pražské KDU-ČSL JaroslavOrel postup Jana Kasala kritizuje. Jak připomněl, Kasal ještě před týdnem tvrdil, že má čtyřletý mandát a že volba předsedy strany je bezpředmětná. Orel rovněž zdůraznil, že odvolání předsednictva, celostátního výboru a celostátní konference KDU- ČSL už navrhly všechny čtyři krajské stranické konference, které se doposud konaly.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme