Kasal na květnovém sjezdu navrhne odvolání vedení KDU-ČSL

Květnový sjezd KDU-ČSL bude pravděpodobně volební. Předseda lidovců Jan Kasal oznámil, že sám delegátům navrhne odvolání všech nynějších vedoucích funkcionářů. To znamená předsednictva, celostátního výboru a celostátní konference.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tím se sjezd podle Kasala dostane do situace, kdy bude volit znovu stranické orgány. Kasal věří, že tento jeho krok pomůže zklidnit situaci ve straně a zamezí dohadům, že on nebo současné vedení brání změnám. On sám prý bude usilovat o to, aby se do předsednictva dostali zástupci z regionů, jeden člověk z klubu senátorů KDU-ČSL a také někdo z podnikatelské sféry. Na sjezdu, který se má konat na konci května, se kromě Kasala chce o funkci předsedy ucházet i Cyril Svoboda.

Jan Kasal je přesvědčený, že má sice z Českých Budějovic silný čtyřletý mandát, avšak nové volby projasní situaci. Věří, že on sám uspěje. Označil se schopného zabezpečit, aby se KDU-ČSL opět stala klidnou silou a vytvářela, jak řekl, alternativní program socialistickému programu ODS.

Místopředseda pražské KDU-ČSL JaroslavOrel postup Jana Kasala kritizuje. Jak připomněl, Kasal ještě před týdnem tvrdil, že má čtyřletý mandát a že volba předsedy strany je bezpředmětná. Orel rovněž zdůraznil, že odvolání předsednictva, celostátního výboru a celostátní konference KDU- ČSL už navrhly všechny čtyři krajské stranické konference, které se doposud konaly.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme