Kaskadérský kousek, píše Babiš o reformě policie. ANO za ni odmítá nést odpovědnost

Změny v policii jsou v kompetenci ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), takže podléhají politické odpovědnosti vládních stran, napsal dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO) v dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Reagoval tak na připomínky předsedy vlády, že jeho hnutí technickou a organizační záležitost svými připomínkami zpolitizovalo. ANO podle Babiše politickou odpovědnost za reformu odmítá nést.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

„Věříme, že jste byl, stejně jako my, obelhán, když jsme ujišťováni, že jde o reformu řádně připravenou, vedoucí ke zlepšení stavu a neohrožující běžící vyšetřování,“ píše Babiš v dopisu Sobotkovi.

Nyní podle něj vyšla pravda najevo, je třeba jednat a zabránit naprosté diskreditaci vlády i nevratnému poškození policie.

Sobotka by měl podle Babiše neprodleně ujistit veřejnost, že reforma naplánovaná na začátek července se vůbec neuskuteční.

„Zmiňovaná 'reorganizace' není v kompetenci policejního prezidenta, ale ministra vnitra. Jde tedy o rozhodnutí a odpovědnost ministra této vlády, tedy o rozhodnutí, jež podléhá politické odpovědnosti, a to politické odpovědnosti stran a hnutí, které tuto vládu sestavily a tvoří,“ uvedl Babiš. Tuto politickou odpovědnost odmítáme nést, dodal.

Reforma navržená vedením policie je podle Babiše „v chvatu tajně rozhodnutým kaskadérským kouskem, o jehož pravých důvodech lze jen spekulovat.“

Obává se odchodu řady špičkových policistů, materiální, funkční i personální destabilizace vyšetřovacích týmů a ohrožení běžících trestních řízení.

Chování ANO nerespektuje nezávislost policie, prohlásil premiér Sobotka

Číst článek

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme