Kasteláni v noci otevřou na 80 hradů a zámků. Návštěvníky čeká dobrodružný program

Dnešní večer a hlavně noc může být plná tajemství, dobrodružství i romantiky. V celém Česku bude totiž minimálně do půlnoci otevřeno bezmála 80 hradů a zámků. Letošní hradozámecká noc se ponese hlavně v duchu oslav Pernštejnského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Kunětická hora | Foto: Jitka Měřinská

"Hlavním stanem Hradozámecké noci celorepublikové akce se stane Kunětická hora,“ říká jeho kastelán Miloš Jiroušek, který si proto dal na přípravě programu obzvlášť záležet.

Tradiční kejklíře i průvod Viléma z Pernštějna doplní šansoniérka Szidi Tobias. A závěrečný ohňostroj bude vidět v celé polabské nížině.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co chystá letošní Hradozámecká noc, zjišťovala redaktorka Drahomíra Bačkorová

„Všechno to potom o půlnoci skončí slavnostním ohňostrojem, takže kdo nemůže vstát z postele, může skrz okna pozorovat alespoň závěrečný ohňostroj,“ doplňuje Jiroušek.

Rušno bude i na zámku v Litomyšli. Tady hlavně kvůli dětem začínají už dopoledne. Kastelánka Jana Sehnalová se nechala inspirovat komedií Ať žijí duchové: „Každý, kdo nám přijde, může potkat rytíře Brtníka z Brtníku, jeho celu Leontýnu a spoustu trpaslíků.“

I ve Slatiňanech ožijí původní obyvatelé zámku a návštěvníky jednotlivými interiéry provede nefalšovaný knížecí personál. „Paní komorná, syn pana knížete nebo se tam člověk může podívat za panem kuchařem,“ láká kastelán Jaroslav Bušta.

S podobnými netradičními prohlídkami přicházejí i další hrady a zámky v celé republice.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme