Kárné řízení proti advokátce Kožiakové bylo zastaveno. Zastupovala lobbistu Rittiga i exředitele Dbalého

Advokátní komora zastavila kárné řízení proti advokátce Kataríně Kožiakové Oboňové, která zastupovala lobbistu Rittiga, uvedl to server ČT24.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lobbista Ivo Rittig přišel v dubnu 2014 vypovídat na služebnu policie na Perštýně. Na snímku vlevo jeho advokátka Katarína Kožiaková Oboňová. | Foto: Petr Hloušek / Právo | Zdroj: Profimedia

U soudů advokátka zastupovala i někdejšího ředitele Nemocnice na Homolce Vladimíra Dbalého. Oboňová čelila kárné žalobě od srpna 2017 kvůli údajnému střetu zájmů. Měla se ho dopustit u léta se táhnoucího sporu o papírnu Neograph, dnes Security Paper Mill, jejíž akcie se přetahuje společnost Delta Capital, v níž působí expremiér Petr Nečas, jak informoval server iROZHLAS.CZ.

Kožiaková byla známá především jako advokátka Vladimíra Dbalého, hlavní postavy velké korupční aféry kolem Nemocnice Na Homolce. V kauzách údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby či údajně předražených jízdenek pražského dopravního podniku se zase podílela na obhajobě lobbisty Ivo Rittiga.

ogo, nkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme