Katarský princ dostal dva a půl roku

Soud potrestal katarského prince Hámida bin Abdal Sáního. Za mřížemi by měl strávit dva a půl roku. Obvodní soud pro Prahu 2 ho uznal vinným ze sexuálních kontaktů s nezletilými dívkami. Trojice kuplířek dostala podmíněné tresty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženy, které sháněly pro katarského prince dívky | Zdroj: ČTK

Sání měl dívky zneužívat ve svém bytě v Lumírově ulici v Praze. Za sex jim platil maximálně dva tisíce korun. Podle soudu dobře věděl, kolik je dívkám let. Státní zástupce Kamil Švec navrhoval až pětileté vězení. Zatím neví, jestli se bude proti rozsudku odvolávat.

"Pokud se jedná o uložený trest, je poněkud nižší, než byl požadován obžalobou, ale nemám zásadních námitek. Ponechal jsem si lhůtu, nevyjádřil jsem se. Dále je to na zevrubnějším zvážení po doručení písemného vyhotovení rozsudku," doplnil.

Princův obhájce Josef Lžičař se odvolal na místě. Případem se tak bude zabývat ještě Městský soud v Praze. Lžičař navíc chystá ústavní stížnost na postup českých soudů.

Helena Šulcová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme