Kateřina Neumannová má dostat odškodné za svůj snímek v reklamě

Olympijská vítězka Kateřina Neumannová má dostat od firmy PKS MONT ze Žďáru nad Sázavou odškodné 450 tisíc korun za to, že firma bez svolení lyžařky použila její fotografii na reklamním letáku. Rozhodl o tom brněnský krajský soud.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: Tereza Hanzlová

Sportovkyni už jednou přiznal odškodné ve stejné výši - musel ale doplnit důkazy. Neumannová má také nárok na omluvu v některých celostátních denících. Rozsudek není pravomocný.

Olympijská vítězka, která se objevuje hned v několika reklamních kampaních, se tentokrát bez svého svolení dostala na letáky, které upozorňovaly na slevy při nákupu oken firmy PKS MONT.

Leták, který jí přinesl jeden z jejích obchodních partnerů, jí údajně způsobil problémy i při spolupráci s dalšími sponzory. Zástupci žďárské firmy se hájí tím, že leták nikomu nedistribuovali a vyrobili ho jen jako vzor ve třech kopiích. Poukazovali také na to, že běžkyně na lyžích na něm není dobře identifikovatelná a že měli už dříve uzavřenou řádnou smlouvu o reklamě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme