Kauce politických stran za účast ve volbách se vracet nebudou

Kauci za účast ve volbách ministerstvo vnitra stranám zatím vracet nebude. Patnáct tisíc korun za každou stranu slouží na úhradu volebních nákladů, které souvisí s pořádáním a organizací voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze | Foto: Magdaléna Trusinová

Částka podle náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka znamená, že politická strana svou účast ve volbách myslí vážně a je připravena se na organizaci voleb podílet. V tuto chvíli jsou peníze deponovány na účtech u České národní banky.

"V případě, že bude souhlas a bude na tom shoda s ministerstvem financí, tak by politické strany, které v tuto chvíli kandidovaly ve volbách, které byly zrušeny, mohly tyto peníze na účtech ponechat a potom by jenom oznámily, že tyto účty už existují, že kauci složily a nemusely by se tedy peníze vracet," řekl Zajíček.

K říjnovým volbám do Poslanecké sněmovny, které se po verdiktu Ústavního soudu odsunou, se přihlásilo 22 politických stran a hnutí. Ve všech 14 krajích postavilo kandidáty 15 seskupení.

Igor Maňour, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme