Kaufland prodával kečup s nižším obsahem rajčat. Musí ho stáhnout a hrozí mu pokuta

Společnosti Kaufland Česká republika v.o.s. hrozí pokuta od Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Prodávala totiž kečup s nižším obsahem rajčat, než bylo deklarované na obalu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kečup s nízkým obsahem rajčat, který jste si mohli koupit v Kauflandu. | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce | Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Podle inspektorů se jedná o K - Classic Tomato Ketchup – rajčatový kečup jemný, v balení 500 ml, s označením data minimální trvanlivosti do 20. 03. 2018, země původu: Polsko.

Sto gramů kečupu podle údajů na obalu bylo vyrobeno z 205 gramů syrových rajčat. Inspektoři ale laboratorní zkouškou zjistili, že to bylo pouze 152 gramů syrových rajčat.

„Výrobce tak porušil platný právní předpis uvedením zavádějícího údaje a inspektoři SZPI nařídili stažení závadné šarže z trhu,“ informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Celkem takových kečupů je podle inspektorů 14 112, stáhnout se ale podařilo pouze 575 kusů. Zbytek už si zákazníci koupili.

Kečup obsahuje méně rajčat, než je uvedeno na obalu. | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce | Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme