Kaufland stahuje sušenky z Polska, obsahují jed na potkany

Sušenky z Polska, které můžou obsahovat jed na potkany, se objevily v síti českého řetězce Kaufland. Jde o oplatkové trubičky s čokoládovým a vanilkovým krémem Stilla Dolce Cocoa Rolls v balení 2x50g s označeném doby minimální trvanlivosti 4. 7. 2013 a 8. 8. 2013. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila firmě, aby je okamžitě stáhla z prodeje. Řetězec už stovky kusů odstranil z regálů a další zadržel ve skladech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sušenky z Polska, které můžou obsahovat jed na potkany | Foto: ČZPI

Inspekce lidem, kteří je už mají doma, důrazně doporučuje sladkosti nejíst. Vrátit je můžou v kterémkoli Kauflandu i bez pokladního lístku.

Jed na potkany objevily polské úřady v sušeném mléce, jedné z ingrediencí pro výrobu sušenek. Jak se jedovaté granule do sladkostí firmy Magnolia dostaly, již pět dní šetří polská hygienická služba.

Přehrát

00:00 / 00:00

O závadných sušenkách z Polska na českém trhu mluvil ve Stalo se dnes na Radiožurnálu tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva

„Zatím nevíme, co to bylo, ale máme podezření, že mohlo jít o jed na krysy,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí hlavního polského hygienika.

Polští experti varují před nákupem celkem devíti výrobků firmy Magnolia. Oplatkových trubiček a vaflí.

„Už v pátek pozdě večer jsme na tyto výrobky upozornili celou unii a tedy i Českou republiku,“ potvrdil mluvčí a doporučil, aby lidé sladkosti firmy Magnolia vyrobené po 22. listopadu okamžitě vyhodili a nebo vrátili do obchodů.

„Informaci jsme obdrželi během soboty, ihned jsme kontaktovali prodejce, kterým je v České republice společnost Kaufland. Společnost Kaufland nám neprodleně začala poskytovat informace, zda-li skutečně některé z těchto výrobků byly na pultech českých obchodů. Tato informace byla potvrzena během dnešního dne. Společnost Kaufland samozřejmě hned začala stahovat tyto výrobky z maloobchodní sítě,“ říká tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva a upozorňuje:

„Technicky vzato nemůžeme úplně vyloučit, že nějaký drobný prodejce si některý z těchto výrobků neopatřil a neprodává jej ve svém malém obchůdku. K tomuto již neexistuje žádná dokumentace. Proto jsme přistoupili k takto masivnímu zveřejnění informace a kontrolám menších prodejen. Zatím však nemáme žádnou informaci, že by se tyto výrobky někde prodávaly.“

Jana Zemanová, Helena Šulcová, Petr Vavrouška, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme