Prodejny Kaufland jsou opět v provozu. Problémy s pokladním systémem zavinilo špatné nastavení

Obchodní řetězec Kaufland se od rána potýkal s technickými problémy s pokladním systémem. Řada obchodů musela být uzavřena. Všechny prodejny Kaufland jsou již v provozu. Kvůli chybnému nastavení v pokladním systému bylo ráno 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kaufland (ilustrační foto) | Foto: Gabriel Kuchta/SME | Zdroj: Fotobanka Profimedia

"Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11.00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu," uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl. Lidl, který také patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, žádné problémy neměl.

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena jen ráno, v poledne byla v provozu polovina z 16 pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami asi 15 minut uzavřen, kolem 12.00 se dalo platit u poloviny pokladen, v obchodě se tvořily fronty.

Na facebooku si lidé stěžovali na dlouhé fronty v obchodech, někteří ráno nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli. "Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace a děkujeme našim zaměstnancům za zvládnutí obtížné situace," dodala mluvčí.

Kaufland, který je největším tuzemským obchodním řetězcem, nyní provozuje v ČR 129 prodejen. Ve finančním roce 2016/2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh vstoupil v roce 1998, zaměstnává v ČR více než 18 000 lidí. Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme