Prodejny Kaufland jsou opět v provozu. Problémy s pokladním systémem zavinilo špatné nastavení

Obchodní řetězec Kaufland se od rána potýkal s technickými problémy s pokladním systémem. Řada obchodů musela být uzavřena. Všechny prodejny Kaufland jsou již v provozu. Kvůli chybnému nastavení v pokladním systému bylo ráno 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kaufland (ilustrační foto) | Foto: Gabriel Kuchta/SME | Zdroj: Fotobanka Profimedia

"Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11.00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu," uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl. Lidl, který také patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, žádné problémy neměl.

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena jen ráno, v poledne byla v provozu polovina z 16 pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami asi 15 minut uzavřen, kolem 12.00 se dalo platit u poloviny pokladen, v obchodě se tvořily fronty.

Na facebooku si lidé stěžovali na dlouhé fronty v obchodech, někteří ráno nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli. "Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace a děkujeme našim zaměstnancům za zvládnutí obtížné situace," dodala mluvčí.

Kaufland, který je největším tuzemským obchodním řetězcem, nyní provozuje v ČR 129 prodejen. Ve finančním roce 2016/2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh vstoupil v roce 1998, zaměstnává v ČR více než 18 000 lidí. Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme