Kauza balíkového vraha před soudem

Pražský městský soud projednává jeden z nejbrutálnějších zločinů loňského roku - případ takzvaného balíkového vraha. Bestiální vrah loni v létě rozeslal části ženského těla v poštovních balících. Obžaloba viní z vraždy a rozčtvrcení ženy jejího druha, třiatřicetiletého Martina Vostárka. Ten změnil svoji původní výpověď, v níž se k činu přiznal, a tvrdí, že nevraždil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Vostárek | Foto: Petra Mášová

"Já jsem ji nezabil, ráno jsem ji našel mrtvou ve vaně" - přesně to u soudu vypověděl Martin Vostárek. Bezprostředně po dopadení se ale policii k vraždě přiznal, později ve vazbě své přiznání odvolal a toho se držel i dnes. Vypověděl, že přítelkyně se v opilosti sama utopila ve vaně. On její tělo prý v šoku rozřezal a ve dvou balících odeslal na smyšlené adresy. Důvod svého jednání, jak řekl, neumí ještě ani nyní vysvětlit.

Státní zástupkyně nicméně trvá na tom, že svou dvaatřicetiletou družku Naďu Novákovou zavraždil po dlouhodobých neshodách, které provázely jejich rok a půl trvající soužití. Podle psychologa šlo o prostou vraždu ze žárlivosti. Soud proto hodlá vyslechnout příbuzné a známé páru, aby odhalil detaily jejich soužití.

Pokud soud uzná jeho vinu, hrozí mu až patnáctileté vězení. Výjimečného trestu se Vostárek asi bát nemusí. Znalci podle žalobkyně totiž dospěli k závěru, že je možné ho převychovat. Zatím není jasné, kdy bude rozsudek vynesen.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme