V kauze Bereta je stíhán pátý člověk, protikorupční detektiv Zmrhal

V takzvané kauze Bereta, která se týká vynášení informací z trestních řízení, policie stíhá pátého člověka. Podle České televize jde o bývalého protikorupčního detektiva Vladimíra Zmrhala. Je stíhaný za podílnictví. Počet obviněných je konečný, uvedla televize.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová | Foto: Filip Jandourek

„Obviněná fyzická osoba si podala stížnost do zahájení trestního stíhání a o této bude rozhodovat nadřízené státní zastupitelství,“ sdělila České televizi pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Kauza Bereta: detektiv Gáborík si vyslechl další obvinění. V kanceláři si měl ofotit tajné materiály

Číst článek

V kauze již byli obviněni pražská žalobkyně Dagmar Máchová, policista protikorupční jednotky Radek Holub, bývalý celník Pavel Šíma a někdejší policista Igor Gáborík. „Policejní orgán vede trestní stíhání v současné době pro trestný čin zneužití pravomocí úřední osoby, pro úplatkářské trestné činy,“ dodala Bradáčová.

Kauza Nemocnice Na Homolce i pražského dopravního podniku

Podle kriminalistů Holub se Šímou neoprávněně předávali informace z kauz Nemocnice Na Homolce a pražského dopravního podniku Gáboríkovi, který je poskytoval dál. Máchové byly předloni v květnu v souvislosti s prošetřováním kauzy Bereta odebrány všechny trestní případy a městské státní zastupitelství ji přeřadilo na netrestní úsek.

Server iROZHLAS.cz se kauze Bereta podrobně věnoval. S pomocí policejních protokolů a klíčových výslechů loni zrekonstruoval kauzu, která otřásla policií. Případ úniků citlivých policejních informací se týká elitních kriminalistů i vrcholných pater státního zastupitelství. V interaktivní mapě si tak můžete projít místa konspiračních schůzek:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme