Policie obvinila dalšího politika v korupční kauze Brno-střed, zastupitele Hose stíhá na svobodě

Policie obvinila desátého člověka v korupční kauze radnice Brno-střed. Podle informací Mf Dnes jde o podnikatele a zastupitele Brna-severu Jiřího Hose z ODS. Šestapadesátiletý muž je obviněný z účasti v organizované zločinecké skupině, ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a přijetí úplatku. Stíhaný je na svobodě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice městské části Brno-střed | Foto: Jarda 75 | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

Hos je obviněn ve stejné kauze údajné manipulace veřejných zakázek jako bývalý člen hnutí ANO a exradní Brna-středu Jiří Švachula nebo podnikatelé ve stavebnictví či realitách.

„Zakázky, jichž se to obvinění týká, jsou vyloženě zakázky jmenované v rámci tohoto obvinění,“ upřesnil pro Český rozhlas Brno Radek Mezlík.

Podnikatel Kalášek stíhaný v kauze Brno-střed zůstane ve vazbě, rozhodl soud

Číst článek

Hos se k celé věci nevyjádřil. Předseda brněnské ODS Robert Kerndl v pondělí uvedl, že se se stranickým kolegou do konce týdne potká a budou řešit jeho pokračování ve straně i v komunální politice.

Zásah na radnici

Policejní razie se na radnici Brno-střed uskutečnila v březnu. Policie podezřelé viní z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů.

Až do pondělí pět z nich putovalo do vazby, z nichž byli dva propuštěni a tři v ní zůstávají. Ostatní obvinění jsou celou dobu na svobodě.

Policie se při zátahu zajímala především o zakázky investičního odboru z minulého volebního období, kdy byl Švachula místostarostou Brna-středu a spadaly pod něj investice. V nynějším volebním období byl radním.

Zastupitelstvo Brna-středu ho ale kvůli kauze odvolalo a vzdal se mandátu, hnutí ANO ho společně s Petrem Liškutinem vyloučilo ze svých řad a od případu se distancovalo.

Tomáš Kremr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme