Hnutí ANO vrátí dary od Švachuly a Liškutina, obviněných v kauze Brno-střed

Hnutí ANO vrátí peníze, které mu jako dary věnovali v posledních letech bývalý radní Brna-středu Jiří Švachula a bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice Petr Liškutin (oba dříve ANO).

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Švachula.

Jiří Švachula. | Foto: koláž Český rozhlas | Zdroj: Profimedia

O chystaném vracení peněž informoval v pondělí server Seznam.cz. Oba bývalí členové hnutí byli obviněni a jsou ve vazbě kvůli podezření z manipulace radničních zakázek.

Švachula podle výroční zprávy ANO loni přispěl hnutí 30 tisíci korunami a v předchozích letech dalšími 155 tisíci korunami, Liškutin daroval v minulém roce ANO 7000 korun. Všechny dary plánuje ANO podle prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka a hlavního manažera hnutí Jana Richtera vrátit. „Je to v procesu,“ řekl serveru Richter.

Policie na začátku března zasahovala na radnici městské části Brno-střed. Zajímala se především o zakázky investičního odboru, který politicky spadal pod Švachulu a vedl ho Liškutin. 

Policie viní devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pět lidí skončilo ve vazbě, a to včetně Švachuly a Liškutina. Těm hrozí 10,5 až 16 let vězení. Zbylí čtyři obvinění jsou na svobodě a někteří z nich spolupracují s policií.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme