Hnutí ANO vrátí dary od Švachuly a Liškutina, obviněných v kauze Brno-střed

Hnutí ANO vrátí peníze, které mu jako dary věnovali v posledních letech bývalý radní Brna-středu Jiří Švachula a bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice Petr Liškutin (oba dříve ANO).

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Švachula. | Foto: koláž Český rozhlas | Zdroj: Profimedia

O chystaném vracení peněž informoval v pondělí server Seznam.cz. Oba bývalí členové hnutí byli obviněni a jsou ve vazbě kvůli podezření z manipulace radničních zakázek.

Švachula podle výroční zprávy ANO loni přispěl hnutí 30 tisíci korunami a v předchozích letech dalšími 155 tisíci korunami, Liškutin daroval v minulém roce ANO 7000 korun. Všechny dary plánuje ANO podle prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka a hlavního manažera hnutí Jana Richtera vrátit. „Je to v procesu,“ řekl serveru Richter.

Policie na začátku března zasahovala na radnici městské části Brno-střed. Zajímala se především o zakázky investičního odboru, který politicky spadal pod Švachulu a vedl ho Liškutin. 

Policie viní devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pět lidí skončilo ve vazbě, a to včetně Švachuly a Liškutina. Těm hrozí 10,5 až 16 let vězení. Zbylí čtyři obvinění jsou na svobodě a někteří z nich spolupracují s policií.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme