Kauza Čepro - policie propustila už i Kadlecovy spoluobviněné

Všichni obvinění v kauze chystaného mnohamiliónového podvodu ve státní firmě Čepro budou stíháni na svobodě. Pouze jeden z nich - Radovan Krejčíř - jako uprchlý. Policie už včera propustila bývalého šéfa Čepra a někdejšího ředitele Národního bezpečnostního úřadu Tomáše Kadlece a jeho bývalého náměstka Alexandra Houšku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEPRO

ČEPRO

Po výslechu jsou na svobodě také dva jednatelé soukromé společnosti Loricus. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Útvaru odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

"Všichni byli po výsleších propuštěni. Jejich trestní stíhání pro přípravu podvodu a účast na zločineckém spolčení bude probíhat na svobodě. Kromě nich je samozřejmě stíhaný i uprchlý podnikatel."

Skupina se podle policie pomocí nevýhodně sepsané smlouvy pokusila připravit strategickou státní firmu Čepro o čtyři miliardy korun. Informace vedoucí k pondělnímu zadržení a obvinění získal elitní policejní útvar v rámci vyšetřování vraždy podnikatele Františka Mrázka.

Milan Kopp, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme