Kauza Čunek opět před soudem, Urbanová chce 10 miliónů

Deset miliónů korun za zásah do osobnostních práv žádá po Jiřím Čunkovi jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová. Žalobu dnes začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Politik do jednací síně nepřišel, protože je na služební cestě v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcela Urbanová. | Zdroj: ČTK

„Cítím se být rovnocenným občanem této země jako pan Čunek, a proto využívám svého práva bránit se proti výrokům, které v období, kdy byl veřejným činitelem, jedním z nejvýše postavených v této zemi, mi škodil,“ řekla Urbanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud Marcely Urbanové s Jiřím Čunkem sleduje redaktorka Andrea Čánová.

Marcele Urbanové vadí například tyto Čunkovy výroky v médiích: „Je to ledová královna, na radnici máme hezčí ženské, za kterými se chlapi otáčejí.“ Podle advokátky Kláry Veselé-Samkové ji urážel jako ženu.

„V ústavě máme deklarovanou rovnost lidí. A to bez závislosti na pohlaví. Já si nedovedu představit, co by se dělo, kdyby se paní Urbanová začala vyjadřovat třeba o velikosti přirození pana Čunka nebo že vypadá nedostatečně maskulinně," řekla Veselá-Samková.

Právník Radek Závodný odmítá, že by se jeho klient dopustil něčeho nezákonného: „Nepřipadá mi, že by to byly výroky, které by nějak zasáhly do osobnostních práv paní Urbanové a za které by se měl pan Čunek jakkoli omlouvat.“

Kromě finančního odškodnění totiž žádá Marcela Urbanová i omluvu. „Spíš by to mělo být naopak. Pan Čunek je ten, který byl v celé věci osobou poškozenou, což se později ukázalo. Trestní stíhání vůči němu bylo zastaveno, takže tu není z jeho strany důvod se omlouvat, proto ani neuvažuje na nějakém mimosoudním vyřízením a nechá to na rozhodnutí soudu,“ vysvětlil Závodný.

Marcela Urbanová v minulosti uvedla, že ji Jiří Čunek sexuálně obtěžoval. Později dosvědčila, jak někdejší starosta Vsetína přebíral úplatek. Státní zástupce ale trestní stíhání zastavil. Jiří Čunek, který k soudu nepřišel kvůli služební cestě v zahraničí, se do jednací síně chystá příští pondělí.

Igor Maňour, Andrea Čánová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme