Kauza dětí vyměněných v třebíčské nemocnici se vrací před soud

Třebíčská kauza záměny dětí se vrací opět na scénu. Brněnský krajský soud se bude zabývat odvoláním zdravotní sestry Zdeny Mládkové, která kvůli záměně dětí dostala od třebíčské nemocnice výpověď. Oprávněnost této výpovědi před dvěma lety na jaře potvrdil Okresní soud v Třebíči. Mládková, která pracovala v nemocnici 35 let a v roce 2004 byla dokonce nominovaná na sestru roku, s rozhodnutím třebíčského soudu nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Třebíč -- !!! STARÉ, NEPOUŽÍVAT !!! | Foto: www.nem-tr.cz

„Myslím si, že to dělá proto, aby si očistila jméno, protože je to skvělá sestra, tolik let fungovala v nemocnici a žádné stížnosti nebyly,“ tipuje důvody odvolání bývalá žákyně Mládkové Jitka Chytilová, která poskytla Radiožurnálu rozhovor. Propuštěná sestra Zdena Mládková s médii nekomunikuje.

Podle třebíčského okresního soudu však měla Zdena Mládková jako zkušená zdravotnice například rozpoznat, že váha dětí se lišila o více než 650 gramů. Poznávacím znamením měl být také hematom na hlavičce dcery paní Čermákové, která měla komplikovaný porod a rodila takzvaným zvonem, zatímco druhý porod proběhl hladce.

Michal Malý, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme