Kauza Diag Human jde opět před soud

Kauza Diag Human se opět dostává před soud. Obvodní soud pro Prahu 2 dnes bude projednávat případ bývalé ministryně zdravotnictví Marie Součkové, která podle obžaloby uzavřela nevýhodné smlouvy o právní pomoci ve sporu státu s firmou Diag Human.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krevní konzervy (ilustrační foto) | Foto: European Commission Audiovisual service

Za porušení povinnosti při správě cizího majetku a za zneužití pravomoci veřejného činitele Součkové hrozí tři až deset let vězení. Prvoinstanční soud bývalou ministryni už čtyřikrát obžaloby zprostil, odvolací senát ale osvobozující rozsudek pokaždé zrušil.

Obžaloba viní Součkovou z toho, že uzavřením smlouvy mezi ministerstvem a advokátem Zdeňkem Nováčkem způsobila státu téměř desetimilionovou škodu.

Někdejší ministryně podle spisu Nováčka najala, ačkoli věděla, že měla kauzu Diag Human předat k červenci 2003 Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Součková obvinění odmítla s tím, že případ má politický podtext.

Tomáš Medek, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme