Kauza Diag Human nás bude stát další milióny

Utajená smlouva, kterou s advokátem Zdeňkem Nováčkem podepsala bývalá ministryně zdravotnictví Marie Součková, by mohla Česko přijít na několik desítek milionů korun. Nováček měl ministerstvu pomáhat s kauzou Diag Human a měl si za to přijít na bezmála 10 milionů. Smlouva slibuje právníkovi také 170 milionů korun v případě výhry státu. Na tento právní servis přitom nebylo vypsáno výběrové řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Součková | Foto: Úřad vlády ČR

Smlouva je na dobu neurčitou a slibuje advokátovi Nováčkovi v případě jejího vypovězení dalších 10 milionů. To se v květnu stalo, a proto se Zdeněk Nováček chce, jak řekl v České televizi, o odstupné soudit. "I na toto plnění mi nárok vznikl. Já samozřejmě vůči soudu vyčíslím a doložím přesné částky."

Podle ministra Josefa Kubiniyho ale smlouvě nepředcházelo výběrové řízení, a proto je neplatná. Řekl také, jaké další kroky chce podniknout. "Zaangažování orgánů činných v trestném řízení jestli nedošlo k pochybení. Mám takové informace a velmi pravděpodobně tento týden uděláme opatření ve smyslu zpochybnění této smlouvy."

Jestli ministerstvo zdravotnictví podá trestní oznámení nebo žalobu, oznámí ministr Kubynyi v úterý.

Markéta Kaclová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme