Kauza drogy v zásilce kávy opět před soudem

Vrchní soud v Praze se dnes bude opět zabývat případem Václava Novotného-Urbana. Krajský soud v Hradci Králové ho letos v březnu poslal na 14 a půl roku za mříže. Uznal ho totiž vinným, že v roce 1997 organizoval dodávku 60 kilogramů čistého kokainu ukrytého v plechovkách s kávou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásilka drogy v hodnotě třísetpadesáti miliónů korun byla dovezena z Kolumbie. Obhájce Miloš Slabý je však přesvědčen o Urbanově nevině a proto podal odvolání k Vrchnímu soudu. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, v obžalobě v podstatě není žádný důkaz. Jediná jistota je, že v zásilce byl objeven kokain a obžaloba je postavena na výpovědi svědka Kalderona, který byl v Německu odsouzen na dva roky za drogy.

Královéhradecký státní zástupce Miroslav Antl je o vině obžalovaného Václava Novotného-Urbana přesvědčen. Žádá proto, aby mu soud po odvolání uložil zpřísněný trest o půl roku. Urban si totiž podle jeho názoru zaslouží maximální sazbu, kterou české zákony dovolují - tedy 15 let.

Milan Kopp, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme