Kauza Grossova bytu se možná dostane na jednání sněmovny

Poslanecká sněmovna se možná bude zabývat tím, kde vzal Stanislav Gross peníze na koupi svého bytu. Jako mimořádný bod schůze, která začíná v úterý, to chce navrhnout místopředsedkyně sněmovny i ODS Miroslava Němcová. V pondělí chce Němcová o svém plánu informovat výkonnou radu ODS, kde už předem počítá s podporou. A to hlavně proto, že nejasností v kauze Grossova bytu je prý čím dál víc.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislav Rod ve zpravodajství ČT

Rostislav Rod ve zpravodajství ČT | Zdroj: ČTK

"První verze byla, že jsou to rodinné peníze, o žádném strýci se nemluvilo, pak se objevil strýc, verze byla, že jsou to jeho úspory. Pak se ukázalo, že je nemohl mít, tak řekl, že si půjčil ze zahraničí od příbuzných. Nyní vystoupí nějaký člověk, který v žádném případě není příbuzný, a řekne, že to byl on, kdo ty peníze půjčil. Navíc je z mediálního prostředí; určitě musí každému politikovi zablikat světýlko a říci, zda si nepůjčoval politik peníze od novinářů - i to by bylo fatální. Takže těch otazníků je mnoho," říká místopředsedkyně občanských demokratů Němcová.

Sociální demokraté budou o nejnovějším vývoji kauzy Grossova bytu určitě mluvit na svém poslaneckém klubu. Je o tom přesvědčená Jitka Kupčová, místopředsedkyně sněmovny za ČSSD. Podle ní se ale drtivá většina - ne-li všichni - postaví proti tomu, aby případu byl věnován mimořádný bod poslanecké schůze. Postačující pro podobné věci jsou podle ní interpelace.

"Já sama si myslím, ale je to ještě bez té debaty, která proběhne, že není třeba, aby byl samostatný bod. Máme poměrně nabitý program schůze, já nevím, jestli vůbec stihneme projednat to, co všechno máme na programu za ty tři týdny, tak si myslím, že to je příliš času tomu věnováno," myslí si Kupčová.

Podobně se na to dívá i šéf lidovců Miroslav Kalousek. "To je přesně téma, kterému sluší interpelace." Naopak komunisté se k ODS asi přidají. "Myslím, že většina lidí by to mohla podpořit," uvedl k návrhu Němcové šéf komunistických poslanců Pavel Kováčik.

Nejnovější obrat do této kauzy v pátek vnesl bývalý novinář MfD Rostislav Rod. Ten tvrdí, že peníze - 900.000 korun - půjčil Grossovu strýci Františku Vikovi, s nímž se zná z Jihlavy. Ten pak peníze půjčil svému synovci. Premiér a úřadující šéf ČSSD teď tvrdí, že už v této věci není co vysvětlovat.

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme