Redl opustil vazbu. Podnikatel obviněný v kauze kolem Hlubučka zaplatil kauci

Policie propustila Michala Redla z vazby. Podnikatel je obviněn v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku a bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka. Jak informoval server Seznam Zprávy, Redl se dohodl se státním zástupcem Adamem Borgulou na zaplacení kauce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté odvádějí lobbistu Michala Redla

Policie propustila Michala Redla z vazby (ilustrační foto) | Foto: Michal Růžička | Zdroj: MAFRA/Profimedia

Michal Redl, podnikatel, který byl obviněn v korupční kauze kolem Hlubučka, ve čtvrtek po třech měsících opustil vazbu. Serveru Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová. Vladimír Turek, který Redla zastupuje, se k věci odmítl vyjádřit s vysvětlením, že je vázán mlčenlivostí.

Redl byl ve vazbě kvůli obavám, že by mohl uprchnout a kvůli možnému ovlivňování svědků. Propuštěn byl přesně v den, kdy vyšetřovatelům skončila lhůta pro vazbu kvůli možnému ovlivňování svědků. Díky zaplacení kauce už nepřipadala v úvahu ani takzvaná útěková vazba. 

Hlubučka obviněného v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku pustili z vazby

Číst článek

Kromě Redla je na svobodě také bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček a bývalý manažer pražského dopravního podniku Matej Augustín. Minulý týden vazbu opustil i podnikatel Zakaría Nemrah.

V případu je obviněna více než desítka lidí. Podle policie měla tato skupina obsadit významné pozice v pražském dopravním podniku tak, aby mohla ovlivňovat výběrová řízení a získávat tak od vítězných firem úplatky. Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, včetně Hlubučka a Redla.

Kauza kolem Hlubučka ale není první takový spor, ve kterém se Redl ocitl. Podle policie tuneloval v roce 2002 přes úvěr poskytnutý firmě Technology Leasing s podnikatelem Radovanem Krejčířem Českou spořitelnu, měl se ale podílet i na půlmiliardovém daňovém úniku firmy M5.

Kvůli kauze kolem Hlubučka odstoupil ministr školství Petr Gazdík (STAN). Europoslanec Stanislav Polčák pak pozastavil v hnutí členství kvůli jeho kontaktům s Redlem. S podnikatelem se scházel i ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Petr Mlejnek, který nakonec na svou funkci rezignoval.

Katherine Vašíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme