Kauza manželů Nečasových zůstává soudkyni Králové. S žádostí o odebrání neuspěla

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová bude dál řešit kauzu manželů Nečasových. Podle deníku Právo neuspěla s žádostí, aby případ dostal někdo jiný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nadřízený městský soud, který minulý týden Králové požádala, ať případ pošle jinému obvodu, podle zjištění deníku Právo její žádost zamítl. Důvody vrácení případu zatím soudy nezveřejnily.

V kauze expremiéra za ODS Petra Nečase a tzv. trafik pro poslance je obviněná i Nečasova manželka Jana (dříve Nagyová), která také čelí obžalobě kvůli údajně nezdaněným luxusním dárkům, a bývalý vysoce postavený úředník Roman Boček.

Králová se obávala, že by při rozhodování ohrozila nestrannost samotného soudu. Její kolegyně je totiž manželka exposlance ODS Petra Tluchoře, který byl v kauze dřív obviněný a v současnosti je v pozici svědka.

Teď má Králová ještě možnost vyloučit se sama z případu kvůli podjatosti. Helena Králová zná manžele Nečasovy coby účastníky hlavního líčení z dřívějška.

Letos podruhé osvobodila Nečasovou a tři bývalé důstojníky Vojenského zpravodajství v kauze údajného zneužití rozvědky. Zproštění obžaloby ještě po odvolání žalobců přehodnotí Městský soud v Praze.

Soud pro Prahu 1 nechce řešit kauzy kolem Jany Nečasové. Požádal, aby mu byly odňaty

Číst článek

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme