Kauza manželů Nečasových zůstává soudkyni Králové. S žádostí o odebrání neuspěla

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová bude dál řešit kauzu manželů Nečasových. Podle deníku Právo neuspěla s žádostí, aby případ dostal někdo jiný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nadřízený městský soud, který minulý týden Králové požádala, ať případ pošle jinému obvodu, podle zjištění deníku Právo její žádost zamítl. Důvody vrácení případu zatím soudy nezveřejnily.

V kauze expremiéra za ODS Petra Nečase a tzv. trafik pro poslance je obviněná i Nečasova manželka Jana (dříve Nagyová), která také čelí obžalobě kvůli údajně nezdaněným luxusním dárkům, a bývalý vysoce postavený úředník Roman Boček.

Králová se obávala, že by při rozhodování ohrozila nestrannost samotného soudu. Její kolegyně je totiž manželka exposlance ODS Petra Tluchoře, který byl v kauze dřív obviněný a v současnosti je v pozici svědka.

Teď má Králová ještě možnost vyloučit se sama z případu kvůli podjatosti. Helena Králová zná manžele Nečasovy coby účastníky hlavního líčení z dřívějška.

Letos podruhé osvobodila Nečasovou a tři bývalé důstojníky Vojenského zpravodajství v kauze údajného zneužití rozvědky. Zproštění obžaloby ještě po odvolání žalobců přehodnotí Městský soud v Praze.

Soud pro Prahu 1 nechce řešit kauzy kolem Jany Nečasové. Požádal, aby mu byly odňaty

Číst článek

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme