Kauza ‚pět na stole v českých‘ bude opět u soudu

Pražský městský soud se bude opět zabývat případem Zdeňka Doležela, někdejšího tajemníka sociálnědemokratických premiérů Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka. Doležela přitom pražský městský soud už dvakrát zprostil obžaloby z pokusu o podvod. Vyšší soudy případ, který se táhne už tři roky, ale vždy vrátily zpátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

firma Butadien v Kralupech také patří Unipetrolu | Foto: Unipetrol

Doleželovi hrozilo až dvanáctileté vězení za to, že si v srpnu 2005 na jedné ze schůzek s polským lobbistou Jackem Spyrou údajně řekl o pětimilionový úplatek za to, že ovlivní privatizaci Unipetrolu. Do hry se tak měla dostat společnost Seta, kterou Spyra zastupoval.

Schůzku nahrávala skrytá kamera. Doležel se ale brání, že se se Spyrou sice scházel, o privatizaci Unipetrolu se ale rozhodně nebavili.

Na jednom z tajně pořízených záznamů Doležel řekl Spyrovi, že na stole bude pět. Po otázce, zda v českých, Doležel souhlasil. Teď tvrdí, že číslovkou nemyslel milióny jako úplatek, ale pětka v kódové řeči znamenala, že příští schůzky se zúčastní premiér. Státní zástupkyni takové vysvětlení ale nestačilo.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme