Kauza portálu Travelsun jde k soudu, státní zástupkyně podala obžalobu

Kauza dovolenkového portálu Travelsun míří před soud. Státní zástupkyně podala obžalobu na podnikatele a firmu, která stránky nabízející levné zájezdy provozovala. Podle policie Travelsun loni ošidil nejméně 35 lidí o více než půl milionu korun. Provozovateli portálu hrozí až roční vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dovolenkový portál Travelsun.cz | Foto: Matěj Skalický

„Nejdřív je placení, pak je smlouva,“ vysvětlovala loni v srpnu operátorka na klientské lince Travelsunu, jak funguje objednání poukazu na levnou dovolenou.

Někteří lidé skutečně zaplatili. Smlouvy ani zájezdu se ovšem nedočkali. Po upozornění Českého rozhlasu a poté, co ošizení klienti podali trestní oznámení, stránky dovolenkového portálu z internetu zmizely.

Přehrát

00:00 / 00:00

Státní zástupkyně podala obžalobu v kauze dovolenkového portálu Travelsun

Nefungují ani teď. Provozovatel totiž půjde k soudu.

„V této věci byla podána dne 5. 10. 2015 obžaloba na dva obviněné – jednu fyzickou a jednu právnickou osobu – pro přečin legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti,“ potvrdila státní zástupkyně Štěpánka Maurerová.

„Pokud jde o obsah obžaloby, v tuto chvíli se nemůžeme vyjadřovat, když text obžaloby by měli nejprve prostřednictvím okresního soudu obdržet obvinění,“ dodala Maurerová.

Obžaloba se tak v podstatě shoduje s tím, co letos na jaře navrhovali kriminalisté. „Způsobili 35 zákazníkům škodu za více než 544 tisíc,“ upřesnil tehdy mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

V kauze Travelsunu figuruje podnikatel Martin Otáhal. Českému rozhlasu řekl, že obžalobu prý zatím neobdržel. Na záznam mluvit nechtěl.

Od začátku ale tvrdí, že společnost Am Basten Ankauf, která dovolenkový portál provozovala, založil v dobré víře a zákazníky o peníze obrat nechtěl.

Otáhal proto proti svému trestnímu stíhání podal stížnost, žalobkyně ji ale zamítla a po několika měsících studia objemného spisu podala obžalobu k českokrumlovskému okresnímu soudu.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme