Kauza Sobotkových e-mailů má zřejmě první oběť. Končí specialista na kyberkriminalitu

E-mailová kauza premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD má zřejmě první personální oběť. Podle serveru Lidovky.cz skončil specialista na kyberkriminalitu Karel Kuchařík. Na policejním prezidiu vedl odbor informační kriminality, teď ale z týmu odchází.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kuchařík | Foto: Marián Vojtek

Policejní prezidium potvrzuje, že jeden z policistů se dopustil profesní chyby při vyšetřování, blíže se ale vyjadřovat nechce. S novináři odmítá mluvit i samotný Kuchařík.

Ani mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták nechce informaci o Kuchaříkově odchodu komentovat.

„Jedná se skutečně o interní záležitosti chodu útvaru a personální záležitosti útvaru nejsou určeny k tomu, abychom o nich veřejně diskutovali,“ řekl Českému rozhlasu.

Lidovky.cz tvrdí, že Kuchařík bez vědomí svých nadřízených během vyšetřování Sobotku požádal o heslo do jeho e-mailové schránky. Na to si měl premiérův úřad stěžovat.

Volební výbor se e-maily šéfa Rady ČRo nezabýval, Šafařík se z jednání omluvil

Číst článek

Podle ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD si ale Sobotka na práci policie v souvislosti s napadením jeho e-mailu hackery nestěžoval. Odchod vyšetřovatele tak prý s případem nesouvisí.

Jednotka, kterou měl Kuchařík na starosti, pátrá po tvůrcích počítačových virů, podvodnících, kteří kradou identitu nebo vybírají bankovní účty. Kuchařík ji vedl od roku 2001.

Desítky pracovních i soukromých zpráv z e-mailové schránky Bohuslava Sobotky zveřejnil minulý týden extremistický web. Případ vyšetřuje ÚOOZ. Už před Vánoci hackeři napadli premiérův účet na Twitteru.

Alžběta Havlová, Simona Bartošová, Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme