Kauza Sorrena Invest nemohla u soudu začít ani dnes

Jen několik minut dnes trvalo hlavní líčení s majitelem zkrachovalé brněnské společnosti Sorrena Invest Jiřím Kubišem. Podle obžaloby měl v polovině devadesátých let připravit na tři a půl tisíce klientů o téměř 200 milionů korun. Kubiš a jeho advokát u soudu uvedli, že v obou zaslaných obžalobách jim chyběla jedna strana textu. Přestože ostatní účastníci jednání měli obžalobu kompletní, soud námitku uznal a líčení odročil na začátek ledna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Řízení mělo začít už letos v dubnu, Kubiš se tehdy omluvil ze zdravotních důvodů. Trvá ale na tom, že je nevinen a u soudu to prokáže. "Vyvrátím veškerou obžalobu vrchního státního zástupce tím, že prokážu listinnými důkazy to, že za krach holdingu Sorrena mohou státní orgány včetně Ministerstva financí. I tento důkaz z roku 1994 předložím."

V reklamní kampani slibovala firma až 33procentní zhodnocení vkladů. Od lidí inkasovala částky od 1 tisíce až do 6 miliónů korun a zpočátku závazky plnila. Pak peníze vyplácet přestala. V uzavírání nových smluv ale pokračovala a klientům slibovala, že jde pouze o dočasné zdržení výplat, které bude kompenzováno vyšší částkou.

Majitele Jiřího Kubiše nakonec policie obvinila z podvodu. K soudu se kauza dostává až po osmi letech. O náročnosti vyšetřování svědčí i to, že spis má několik desítek tisíc stran.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme