Kauza Sorrena Invest nemohla u soudu začít ani dnes

Jen několik minut dnes trvalo hlavní líčení s majitelem zkrachovalé brněnské společnosti Sorrena Invest Jiřím Kubišem. Podle obžaloby měl v polovině devadesátých let připravit na tři a půl tisíce klientů o téměř 200 milionů korun. Kubiš a jeho advokát u soudu uvedli, že v obou zaslaných obžalobách jim chyběla jedna strana textu. Přestože ostatní účastníci jednání měli obžalobu kompletní, soud námitku uznal a líčení odročil na začátek ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Řízení mělo začít už letos v dubnu, Kubiš se tehdy omluvil ze zdravotních důvodů. Trvá ale na tom, že je nevinen a u soudu to prokáže. "Vyvrátím veškerou obžalobu vrchního státního zástupce tím, že prokážu listinnými důkazy to, že za krach holdingu Sorrena mohou státní orgány včetně Ministerstva financí. I tento důkaz z roku 1994 předložím."

V reklamní kampani slibovala firma až 33procentní zhodnocení vkladů. Od lidí inkasovala částky od 1 tisíce až do 6 miliónů korun a zpočátku závazky plnila. Pak peníze vyplácet přestala. V uzavírání nových smluv ale pokračovala a klientům slibovala, že jde pouze o dočasné zdržení výplat, které bude kompenzováno vyšší částkou.

Majitele Jiřího Kubiše nakonec policie obvinila z podvodu. K soudu se kauza dostává až po osmi letech. O náročnosti vyšetřování svědčí i to, že spis má několik desítek tisíc stran.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme