Kauza týdeníku Respekt nekončí

Trestní stíhání týdeníku Respekt nekončí. Úřad vlády podal stížnost proti rozhodnutí policie odložit trestní stíhání šéfredaktora časopisu Petra Holuba. Policie odložila trestní oznámení vlády na Respekt minulý týden, stejně skončilo i oznámení na premiéra Miloše Zemana, které podal šéfredaktor Holub. Podle policie v obou případech neexistuje podezření ze spáchání trestného činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Respekt

Ani jedno stíhání však zatím není u konce. Stížnost totiž minulý týden podal také Petr Holub. Státní zástupkyně nyní budou muset kvůli stížnostem kauzy znovu prošetřit.

Vláda loni v říjnu v reakci na článek o korupčním chování kabinetu rozhodla, že podá na Respekt trestní oznámení pro pomluvu. Respekt reagoval trestním oznámením na premiéra pro podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme