Kauzu BIS a Sazky bude řešit sněmovní komise

Kauzu kolem Bezpečnostní informační služby, která měla prověřovat Sazku, bude řešit sněmovní komise pro kontrolu BIS. Jednání na příští týden svolá její předseda Jeroným Tejc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák, generální ředitel Sazka a.s. | Foto: Tomáš Adamec

Tejce zajímá, proč bývalý premiér Mirek Topolánek nejednal, pokud věděl od BIS, že společnost Sazka představuje bezpečnostní riziko.

Od šéfa Bezpečnostní informační služby pak bude chtít vědět, jestli v rámci svých kompetencí BIS sama zjistila o Sazce tak závažné skutečnosti, nebo byla úkolována vládou.

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer neodpověděl na to, jestli se těmito informacemi v minulosti zabývala policie. Podle Langera by Sazka sama měla vysvětlit svoje hospodaření.

"V každém případě je to velký problém, který ohrožuje fungování českého sportu, a já doufám, že vedení Sazky se k tomu postaví čelem."

Případ rozpoutaly informace, podle kterých expremiér Mirek Topolánek a bývalý ministr školství Ondřej Liška chystali razantní akci proti Sazce, protože podle nich neodváděla dost peněz do českého sportu. Od BIS navíc měli mít informace o tom, že některé aktivity Sazky ohrožují vnitřní bezpečnost státu.

Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme