Kauzu Bohumila Kulínského přebírá žalobce

Policie po devíti měsících ukončila vyšetřování sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského. Viní ho ze sexuálních kontaktů s nezletilými sboristkami. Jak Radiožurnálu řekla mluvčí pražské policie Daniela Razímová, případ teď přebírá žalobce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumil Kulínský | Foto: Týdeník Rozhlas

Na něm bude, aby rozhodl o tom, zda půjde Kulínský před soud: "V současné době se spisový materiál bude předávat s návrhem na podání obžaloby na zastupitelství do Hradce Králové," uvedla Razímová.

Kulínský je stíhán za pohlavní zneužívání 49 dnes už bývalých členek sboru. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie nedávno dospěli k závěru, že dvě z dívek utrpěly pohlavním zneužíváním těžkou psychickou újmu, a Kulínskému se tak zpřísnil paragraf.

Protože se tyto dva případy údajně odehrály kdesi v Krkonoších, poslalo zastupitelství spis do Hradce. Kulínskému nově hrozí až 12 let vězení. Podle obhájce Tomáše Sokola se už jeho klient seznámil se spisem.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme