Kauzu Čapí hnízdo bude policie prověřovat ještě půl roku, státní zastupitelství jim prodloužilo lhůtu

Policisté budou mít na prověřování kauzy Čapího hnízda o půl roku víc času. Městské státní zastupitelství v Praze tak vyhovělo žádosti vyšetřovatelů. Původně měli do konce března rozhodnout, jestli někoho obviní. Prodloužení lhůty na vyšetřování Radiožurnálu potvrdila mluvčí pražského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čapí hnízdo | Foto: Filip Jandourek

„Policie požádala dozorujícího státního zástupce o další prodloužení lhůty do září a státní zástupce bude tuto žádost akceptovat. V prověřování je potřeba ještě učinit velkou řadu úkonů,“ doplnila Zenklová.

Detektivové prošetřují padesátimilionovou dotaci na výstavbu Čapího hnízda, které patří holdingu Agrofert. Peníze byly určené pro malé a střední firmy, to ale Agrofert není. Podle ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který akcie holdingu nedávno vložil do svěřeneckých fondů, je celá kauza vykonstruovaná.

Případ řeší také evropský Úřad pro boj proti podvodům. Evropská komise požádala Česko, aby jí předalo některé dokumenty k udělení dotace. Zatím v případu nerozhodla.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme