Kauzu údajného podplácení poslance Kořistky žalobce odložil

Státní zástupce odložil případ údajného podplácení unionistického poslance Zdeňka Kořistky. Byli z něj podezřelí asistent šéfa ODS Marek Dalík a lobbista Jan Večerek. Šéf okresního státního zastupitelství v Ostravě Josef Bláha zatím nechce případ dále komentovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kořistka

Zdeněk Kořistka | Foto: Poslanecká sněmovna

Pravomocné bude Bláhovo rozhodnutí v okamžiku, kdy jej dostanou všechny zúčastněné strany. Definitivně bude případ uzavřen pokud někdo nepožádá o jeho prošetření Krajské státní zastupitelství v Ostravě.

Případ vypukl v souvislosti s loňskou rekonstrukcí vlády. Policie v září zadržela a obvinila tajemníka šéfa ODS Marka Dalíka a lobbistu Jana Večerka z toho, že Kořistkovi nabídli deset milionů korun a místo velvyslance v Bulharsku, když novou vládu nepodpoří.

Po necelém měsíci ale ostravští žalobci obvinění kvůli nedostatkům zrušili, přičemž zadržení i obvinění obou mužů bylo označeno za nezákonné. Předsedkyně krajského zastupitelství Zlatuše Andělová přitom podle nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové neslyšela klíčové důkazy - tajné policejní odposlechy.

Kauza vzbudila velký rozruch také na politické scéně, mimo jiné proto, že mezi odposlouchávanými se ocitl i předseda ODS Topolánek. Mladá fronta Dnes počátkem ledna napsala, že podle policie je do údajného uplácení Kořistky Topolánek přímo zapleten. Policie tvrdila, že některé důkazy jsou obsaženy v odposleších telefonických hovorů všech aktérů kauzy včetně Topolánka. Šéf ODS tyto závěry rezolutně odmítl.

Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme