Kauzu údajného podplácení poslance Kořistky žalobce odložil

Státní zástupce odložil případ údajného podplácení unionistického poslance Zdeňka Kořistky. Byli z něj podezřelí asistent šéfa ODS Marek Dalík a lobbista Jan Večerek. Šéf okresního státního zastupitelství v Ostravě Josef Bláha zatím nechce případ dále komentovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kořistka | Foto: Poslanecká sněmovna

Pravomocné bude Bláhovo rozhodnutí v okamžiku, kdy jej dostanou všechny zúčastněné strany. Definitivně bude případ uzavřen pokud někdo nepožádá o jeho prošetření Krajské státní zastupitelství v Ostravě.

Případ vypukl v souvislosti s loňskou rekonstrukcí vlády. Policie v září zadržela a obvinila tajemníka šéfa ODS Marka Dalíka a lobbistu Jana Večerka z toho, že Kořistkovi nabídli deset milionů korun a místo velvyslance v Bulharsku, když novou vládu nepodpoří.

Po necelém měsíci ale ostravští žalobci obvinění kvůli nedostatkům zrušili, přičemž zadržení i obvinění obou mužů bylo označeno za nezákonné. Předsedkyně krajského zastupitelství Zlatuše Andělová přitom podle nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové neslyšela klíčové důkazy - tajné policejní odposlechy.

Kauza vzbudila velký rozruch také na politické scéně, mimo jiné proto, že mezi odposlouchávanými se ocitl i předseda ODS Topolánek. Mladá fronta Dnes počátkem ledna napsala, že podle policie je do údajného uplácení Kořistky Topolánek přímo zapleten. Policie tvrdila, že některé důkazy jsou obsaženy v odposleších telefonických hovorů všech aktérů kauzy včetně Topolánka. Šéf ODS tyto závěry rezolutně odmítl.

Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme