Kauzu žhářského útoku soud odročil

Okresní soud v Krnově zatím neuzavřel kauzu žhářského útoku na krnovské Romy. Pracovnice trestního oddělení soudu informovala, že odročené projednávání případu plánované na zítřek bylo odvoláno na neurčito, protože se znovu nepodařilo předvolat důležitého svědka. Při útoku před dvěma lety jen o vlásek unikla smrti matka čtyř dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před soudem stojí tři mladíci, kteří jsou podezřelí, že v lednu před dvěma lety vhodili zápalnou lahev do bytu romské rodiny a poté se snažili podpálit i auto patřící Romům. Nejmladší z trojice tehdy navštěvoval základní školu. Podle policistů jsou všichni tři přívrženci hnutí skinheads.

Při požáru, který v bytě invalidního důchodce Milana Kováče po útoku vypukl, málem uhořela jeho družka. Lékaři ji po mnoha operacích zachránili, ale dodnes špatně chodí. Mladíci čelí obvinění z ublížení na zdraví, obecného ohrožení a rasově motivovaného násilí proti skupině obyvatel. U soudu jim hrozí až pětileté vězení.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme