Kauzy roku 2016: soud odsoudil nejuznávanějšího hokejového trenéra Růžičku za zpronevěru

Hrozilo mu obvinění z korupce. Nakonec byl ale jeden z nejuznávanějších a nejoblíbenějších hokejových trenérů Vladimír Růžička odsouzen za zpronevěru. S verdiktem ale nesouhlasí, a proto podal odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Růžička | Foto: ČRo

V létě 2015 se začali objevovat informace, že v českém hokeji není všechno v pořádku. Rodiče údajně museli za místa svých dětí v týmu platit statisíce korun.

„Synovi byla nabídnuta smlouva v hodnotě pět tisíc korun s tím, že účast v družstvu mužů není podmíněna jen dovedností, ale také vztahem ke Slavii, který by se měl projevit nějakým peněžním darem, který bychom měli předat panu Růžičkovi. Bylo to 300 000 korun,“ řekla paní Jana Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud odsoudil hokejového trenéra Růžičku za zpronevěru. Více si poslechněte v reportáži Markéty Chaloupské.

A nebyla sama. Možnou korupci ale policie nakonec Růžičkovi neprokázala. U soudu tak skončil případ jen jednoho z rodičů, podnikatele Miroslava Palaščáka.

Dostal pokutu 400 000 korun

„Mohu potvrdit, že ukončili vyšetřovatelé oddělení hospodářské kriminality čtvrtého policejního obvodu vyšetřování tohoto případu vyhotovením návrhu na podání obžaloby pro trestný čin zpronevěry,“ řekl letos v dubnu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Konkrétně obžaloba vinila Růžičku z toho, že v letech 2012 a 2013, kdy byl trenérem pražské Slavie, převzal půl milionu korun od Miroslava Palaščáka. Ty pak nepřiznal v účetnictví klubu.

Vlastní kauzy 2016: policisté po 20 letech odhalili vraha šéfa českého podsvětí Antonína Běly

Číst článek

„Byly mu svěřeny finanční prostředky, které nedal do pokladny klubu, ponechal je ve své moci a nakládal s nimi jako s vlastními,“ napsal v rozsudku soudce Tome Frankič, který bývalého reprezentačního kouče odsoudil k pokutě 400 000 korun.

Růžička s verdiktem nesouhlasí

Růžička stále tvrdí, že šlo o sponzorský dar, který nestihl dát do účetnictví. Proto se proti rozsudku odvolal. „Odvolání jsme podali. K jeho odůvodnění se vyjadřovat nebudeme,“ napsal v SMS zprávě Růžičkův advokát Vít Kučera.

Podnikatel Palaščák to ale vidí jinak. „To bylo takové výkupné za zachování šance na další profesní rozvoj mého syna. Bylo mi řečeno, že je to naprosto normální, že u Růžičky platili všichni,“ řekl.

Soud se bude kauzou Růžičky znovu zabývat po Novém roce.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme