Kavan: Některou funkci možná z časových důvodů opustím

Předseda Valného shromáždění OSN a exministr zahraničí Jan Kavan připustil, že pokud se prokáže v aférách Český dům nebo Štiřín nějaké jeho pochybení, vyvodí z toho odpovědnost. V pořadu České televize Naostro zároveň nevyloučil, že se některé ze svých funkcí vzdá i z časových důvodů. Kavan je i poslancem ČSSD a jedním ze tří českých zástupců v Konventu Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Kavan | Foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

"Uvažuji o tom, zda je možné tyto tři funkce dělat kvalitně z důvodů časových. Pokud dojdu k názor, že ne, tak v brzké době budu premiéra (Vladimíra Špidlu) informovat. Nevidím ale důvod, proč bych se měl některé funkce vzdávat kvůli odpovědnosti za něco, co není dořešeno a kde nejsem obviněn," řekl Kavan.

Kavan včera mluvil o své činnosti v OSN s premiérem Špidlou. Tématem jejich rozhovoru byla i kauza připravované vraždy novinářky Sabiny Slonkové. Z osnování vraždy je podezřelý mimo jiné Kavanův bývalý spolupracovník z ministerstva zahraničí Karel Srba. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Hana Marvanová (Unie svobody-DEU) by ale byla ráda, kdyby Kavan byl v souvislosti s touto kauzou připraven nést odpovědnost. Jak Marvanová řekla v Naostro, Kavan by se například měl vzdát jedné ze svých funkcí. K tomu, aby opustil některou ze svých funkcí, nepřímo vyzval Kavana den po zveřejnění kauzy Slonková i prezident Václav Havel.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme