Kavan spokojen se závěry summitu EU

Výsledky summitu Evropské unie v Nice ocenil ministr zahraničí Jan Kavan. Doufá, že další mezivládní konference v roce 2004 se Česká republika zúčastní už jako člen EU. „Pozitivně hodnotíme, že nová mezivládní konference svolaná na rok 2004 nevytváří žádnou podmínku nebo překážku pro rozšiřovací proces. S největší pravděpodobností se jí budeme účastnit už jako první členové, ... pokud splníme to, co jsme si předsevzali,“ řekl novinářům Kavan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dodal, že České republice summit přinesl mnohé dobré zprávy jak z hlediska perspektivy rozšíření Evropské unie, tak z hlediska reformy unijních institucí. Zalitoval, že se Česku nepovedlo pokročit za francouzského předsednictví podle očekávání v přístupových jednáních.

Už příští léto na závěr švédského předsednictví EU by mohl být podle Kavana stanoven jasný termín pro ukončení jednání s nejpokročilejšími kandidáty. „Očekáváme, že závěrem švédského předsednictví v červnu 2001 na summitu v Götteborgu může být stanoven termín ukončení negociací s nejpokročilejšími kandidáty,“ uvedl Kavan.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme