Kavan spokojen se závěry summitu EU

Výsledky summitu Evropské unie v Nice ocenil ministr zahraničí Jan Kavan. Doufá, že další mezivládní konference v roce 2004 se Česká republika zúčastní už jako člen EU. „Pozitivně hodnotíme, že nová mezivládní konference svolaná na rok 2004 nevytváří žádnou podmínku nebo překážku pro rozšiřovací proces. S největší pravděpodobností se jí budeme účastnit už jako první členové, ... pokud splníme to, co jsme si předsevzali,“ řekl novinářům Kavan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dodal, že České republice summit přinesl mnohé dobré zprávy jak z hlediska perspektivy rozšíření Evropské unie, tak z hlediska reformy unijních institucí. Zalitoval, že se Česku nepovedlo pokročit za francouzského předsednictví podle očekávání v přístupových jednáních.

Už příští léto na závěr švédského předsednictví EU by mohl být podle Kavana stanoven jasný termín pro ukončení jednání s nejpokročilejšími kandidáty. „Očekáváme, že závěrem švédského předsednictví v červnu 2001 na summitu v Götteborgu může být stanoven termín ukončení negociací s nejpokročilejšími kandidáty,“ uvedl Kavan.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme