Kavan: Zeman skutečně mluvil s prostějovskými komunisty

Sociálnědemokratický kandidát do Senátu v Prostějově Jan Kavan Českému rozhlasu potvrdil, že premiér Miloš Zeman už před setkáním s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem hovořil o vzájemné podpoře a spolupráci s prostějovskými komunisty. Ještě v pátek přitom někteří představitelé sociální demokracie tvrdili, že o schůzce Zemana s Kopečným nic nevědí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O úterním setkání se Zemanem v pátek informoval předseda prostějovské KSČM Ivan Kopečný. Zeman s Grebeníčkem v noci na středu jednali o situaci po krajských volbách a prvním kole senátních voleb. Grebeníček poté řekl, že výsledek jednání lze interpretovat jako dohodu o vzájemné podpoře senátních kandidátů v druhém kole. To ale popřel Zeman, podle kterého žádná dohoda, ani rámcová, uzavřena nebyla.

„Pokud vím, tak spolu hovořili o situaci, která vznikla po senátorských volbách, a hovořili jistě i o možné vzájemné podpoře. Zdůrazňuji, že to nebylo konzultováno s našimi kolegy v Praze, ale nejde o žádnou koalici a o žádnou smlouvu, ani o to, že bychom my tady v Prostějově jako sociální demokracie jakýmkoliv způsobem upravovali nebo měnili svůj program,“ tvrdí Kavan.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme