Kavan: Zeman skutečně mluvil s prostějovskými komunisty

Sociálnědemokratický kandidát do Senátu v Prostějově Jan Kavan Českému rozhlasu potvrdil, že premiér Miloš Zeman už před setkáním s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem hovořil o vzájemné podpoře a spolupráci s prostějovskými komunisty. Ještě v pátek přitom někteří představitelé sociální demokracie tvrdili, že o schůzce Zemana s Kopečným nic nevědí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O úterním setkání se Zemanem v pátek informoval předseda prostějovské KSČM Ivan Kopečný. Zeman s Grebeníčkem v noci na středu jednali o situaci po krajských volbách a prvním kole senátních voleb. Grebeníček poté řekl, že výsledek jednání lze interpretovat jako dohodu o vzájemné podpoře senátních kandidátů v druhém kole. To ale popřel Zeman, podle kterého žádná dohoda, ani rámcová, uzavřena nebyla.

„Pokud vím, tak spolu hovořili o situaci, která vznikla po senátorských volbách, a hovořili jistě i o možné vzájemné podpoře. Zdůrazňuji, že to nebylo konzultováno s našimi kolegy v Praze, ale nejde o žádnou koalici a o žádnou smlouvu, ani o to, že bychom my tady v Prostějově jako sociální demokracie jakýmkoliv způsobem upravovali nebo měnili svůj program,“ tvrdí Kavan.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme